Monthly Archives: Sierpień 2012

Zapachowe woreczki do szafy

Zapachowe woreczki do szafy

Nie próżnuję :) Korzystam z wolnego czasu na maksa :) Zaprzyjaźniłam się nawet ze swoją maszyną do szycia, która w zasadzie służyła mi do tej pory w podszywaniu skracanych spodni oraz w obszywaniu kartek. Żadna ze mnie krawcowa, a jedynie marny samouk, ale porwałam się na uszycie malutkich woreczków, które napełnione suszonym zielem mają za zadanie odstraszanie moli i wypełnianie szaf sielskim zapachem. Co z tego wyszło? Oceńcie sami :)

Przy okazji szycia pierwszy raz spróbowałam stempelków na tkaninie (niebieskie motylki) – użyłam farby, pianki do tkanin i stempli INKADINKADO. Resztę woreczków ozdobiłam bawełnianymi koronkami oraz kwiatkiem zrobionym własnoręcznie na szydełku.

Woreczki wypełniłam ususzoną lawendą  – z ogródka Mamy :) , oraz suszonymi liśćmi orzecha włoskiego, które skutecznie odstraszają mole – sama sprawdziłam. Taka mieszanka bardzo przyjemnie pachnie.

Fajna zabawa :) Na zdjęciach tylko część tego co poszyłam. Polecam wszystkim.

Pozdrawiam w ten jakże upalny dzień :)

Bransoletki w stylu Chan Luu

Bransoletki w stylu Chan Luu

Ostatnio cały swój wolny czas spędzam tak jak lubię, zajmuję się wszystkim co sprawia mi przyjemność. Blogowanie chyba nie jest dla mnie porównywalnie przyjemne, bo wpadam tu bardzo rzadko. Wczoraj obiecałam, że zamieszczę zdjęcia folderów do wytłaczania oraz wykrojników które mam do odsprzedania, ale nie wystarczyło mi czasu na zrobienie zdjęć, za co bardzo przepraszam. Obiecuję, że jutro nadrobię.

Ostatnio wreszcie usiadłam do robienia bransoletek, które już  jakiś czas temu wpadły mi w oko. Mowa o bransoletkach „Chan Luu”. Bransoletki są bajeczne ale bajecznie też kosztują – ponad 200 dolarów, trochę drogo ;)   Dlatego metodą prób i błędów zrobiłam bransoletki, które nawiązują do stylu Chan Luu. Nie byłabym sobą, gdybym w bransoletkach nie przemyciła czegoś od siebie, dlatego delikatne pastelowe kolory i kilka własnych rozwiązań „konstrukcyjnych”.  Mam nadzieję że w przyszłości będzie ich tam więcej. A poniżej zdjęcia kilku bransoletek mojego autorstwa.

 Pozdrawiam Wszystkich serdecznie!